Військовий бойовий шок: сертифікація тренерів

Ми повертаємось. До своїх домівок та близьких людей. До мирного життя. Зовні ми такі ж самі, якими були до початку війни. Але ми інакші. Ми бачили смерть, ми знаємо, що таке смерть, і ми ніколи не будемо колишніми… І ми знаємо, що повинні перебороти себе і повернутися остаточно. Інакше війна з’їсть нас і наших близьких. «Мова Добра» - благодійний фонд, створений для підтримки людей, яким потрібно «повернутися». Наша ключова задача – реабілітація. Це і психологічна реабілітація людей, які пройшли війну, і проекти, пов’язані з обладнанням лікарень та реабілітацією пацієнтів. Це допомога дорослим і дітям, військовим і цивільним. Наша мета – допомогти. Ми знаємо, як. Головне – вірити в своє бажання змінитись.

Благодійний фонд "Мова добра" вул. Казимира Малевича, 31 офіс 101, м. Київ 03680. тел: (044)331-40-90, (068) 363-55-15
  • Register

На Київщині бійці лікують післявоєнний синдром побратимів

 

 

Найкращі реабілітологи для ветеранів АТО вони самі. На Київщині демобілізованих бійців інструктують, як позбавитись післявоєнних стресових розладів та допомогти бойовим товаришам. Це вже другий курс ветеранів, навчених в Україні.

За такою ж програмою соціальну адаптацію проходили солдати після воєн у Афганістані та на Балканах. На заняттях побувала Наталія Савченко.

Це не фізкультура, а відтворення бойової ситуації. Спину прикриває побратим, а отже, вона надійно захищена. Тим, хто повернувся із зони бойових дій, довіритися чужинцю - майже неможливо. А таким самим бійцям - значно простіше.

"Ми пройшли схожі речі. Ми розуміємо один-одного набагато краще. Ми кілька слів сказали і розуміємо хто де був і що він є", - говорить Тарас Ковалик, колишній боєць батальйону "Айдар".

Для Тараса це вже другий курс. Він допомагає тренеру. До війни був кухарем. Потім добровольчий батальйон, бойові завдання, звільнення Щастя. Хлопець впевнений, після того, що він сам пережив, може допомогти побратимам значно краще, ніж цивільна людина.

"Ми робили там багато речей і вони в звичайному житті є неправильними. часом недопустими. Тому що ми там намагаємося вберегти своє життя і захистити когось. ми вчимося з цим жити", - говорить Тарас Ковалик, колишній боєць батальйону "Айдар", учасник проекту "Побратими".

А Микола із нової команди. Він сам прийшов по допомогу. І за 2 місяці пишається першими результатами.

"Боявся людей, в плані боявся заподіяти їм якусь біль. Я більше став відкритим для людей. І страхи, теж вони пішли", - говорить Микола Змієвський, колишній боєць 79 аеромобільної бригади, учасник проекту "Побратими".

Психологи кажуть, забути війну неможливо. І навчають сприймати її як досвід - розуміти власні почуття та приймати зміни у собі. Вимога до учасників єдина - справжнє бажання допомогти собі та іншим.

"Ми даємо їм інструмент, який їм допомагає витягувати себе. Взаємодіючи з друг-іншому вони дуже багато і добре підтримують себе і своїх побратимів", - говорить Вікторія Дюба, інструктор проекту "Побратими", психолог, психотерапевт.

"У всьому світі немає чіткого розуміння як треба проводити реабілітацію для ветеранів, і взагалі для суспільства після військових дій. Це така гаряча тема і ми можемо, як країна, яка знаходиться в поточному конфлікті на власній території. Внести великий вклад в вивчення цього питання", - говорить Івона Костина, менеджер проекту "Побратими".

Наразі у проекті усього 25 бійців. Їх курс соціальної адаптації триватиме 5 місяців. Ще з 18 працювали минулого року. Але психологи кажуть, допомоги із післявоєнними моральними травмами потребують не тільки військові.

Не менше потерпають і мирні мешканці прифронтових регіонів.

 

по материалам Подробности-ТВ
http://podrobnosti.ua/2085537-na-kivschin-bjts-lkujut-psljavonnij-sindrom-pobratimv.html